Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Prevážame vzduch. Ak PET fľašu, škatuľu alebo plechovku nezmenšíme, nezošliapneme

Typ: ostatné
Prevážame vzduch. Ak PET fľašu, škatuľu alebo plechovku nezmenšíme, nezošliapneme 1Vážení občania,
denne sa na nás obracajú naši obyvatelia so sťažnosťami na preplnené odpadové nádoby na separovaný odpad. V našej obci je dostatočný počet stojísk, avšak je nutné, aby ste pri separácii postupovali zodpovedne a dodržiavali pokyny o separovaní,ktoré Vám boli doručené do domácností.

Pri kontajneroch na triedený odpad sa  stretávame často s tým, že kontajner je naplnený "vzduchom" . Nestlačené PET fľaše, plechovky z pív, nápojové kartóny, prípadne obrovské neskladné kusy polystyrénu často zmenšia možnosti kontajnera a neraz doň – v skutočnosti iba z polovice naplneného – už viac nevpraceme.  Preto sa na Vás opakovane obraciame so žiadosťou , o do kontajnerov vhadzovali len stlačené odpady (fľaše, papier, plechvice ....).

Len týmto spôsobom sa všetci pričiníme o to, aby v našej obci nebol pri kontajneroch neporiadok a aby ste nemali pocit, že nemáte odpad kde vložiť. 

O správnom separovaní sa viac dozviete na http://www.triedime.sk/

 

Ďakujeme za pochopenie a Váš zodpovedný prístup k vzhľadu našej obce. 


Prílohy

Vytvorené: 15. 5. 2017
Posledná aktualizácia: 9. 5. 2018 10:42
Autor: