Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Michalová leží vo výbežku breznianskej kotliny v doline potoku Rohozná. Nadmorská výška v strede obce je 590 m.n.m, v chotári 585 – 1195 m.n.m.

Pahorkatinný povrch chotára prechádza severným smerom cez vrchovinu do hornatiny. Tvoria ho horniny kryštalinika – ruly, žuly, amfibolity, sopečné horniny a flyšové ílovce a pieskovce. Má hnedé lesné pôdy. Prevažná časť chotára je zalesnená ihličnatým a zmiešaným lesom. 

 

Vážení občania, prinášame Vám nádherne spracovaný dokument zo série "Za dedinou" o našej obci . 

Novinky

21.05.2018

Deň matiek a deň detí

Starostka obce Michalová a komisia kultúry, športu, mládeže a vzdelávania v Michalovej...

Detail VŠETKY AKTUALITY

21.05.2018

Zatvorené - Obecný úrad

Zatvorené Vážení občania, oznamujeme Vám, že dňa 22.mája bude Obecný úrad v Michalovej zatvorený z dôvodu účasti všetkých zamestnancov na organizovaní 12.ročníka Okresných športových hier seniorov. V prípade neodkladného vybavenia nás nájdete na ihrisku za Uličkou . Za pochopenie vopred ďakujeme.

Detail VŠETKY AKTUALITY

17.05.2018

Odpisovanie stavu plynomerov

Vážení občania Oznamujeme Vám, že v dňoch 18.5. - 20.5.2018 bude v našej obci zamestnanec Slovenskej pošty odpisovať stav plynomerov vo Vašich domácnostiach. Žiadame Vás o sprístupnenie Vašich plynomerov. Za spoluprácu a pochopenie veľmi pekne Ďakujeme.

Detail VŠETKY AKTUALITY

17.05.2018

VI. ročník JARNÉHO LESNÉHO BEHU v Michalovej

Vážení občania a priaznivci športu Starostka obce a komisia kultúry, športu , mládeže a vzdelávania v Michalovej Vás srdečne pozývajú na VI. ROČNÍK JARNÉHO LESNÉHO BEHU V MICHALOVEJ všetky podrobné informácie sa dočítate v pozvánke "V. ročník JARNÉHO LESNÉHO BEHU v Michalovej".

Detail VŠETKY AKTUALITY

16.05.2018

Výzva okresného úradu

Vážení občania , na základe žiadosti Okresného úradu Vám oznamujeme, že je potrebné venovať pozornosť nasledovnej výzve (v prílohe).

Detail VŠETKY AKTUALITY